Bir Armadillo Hikâyesi

Açıklama

Bir Armadillo Hikâyesi

“Zürafanın, ayının, sincabın, hatta gergedanın bile hikâyesi yazılmışken armadillonun neyi eksikti ki?”

Gözde Aral Ocak

Yazan: Gözde Aral Ocak

Çizen: Ceyhun Şen

Editör: Eda Doğançay ve Özge Akkaya

Tasarım: Betül Çağlayan

32 sayfa

5-8 yaş

22 x 22 cm

ISBN: 978-605-68124-9-1

1.Baskı: Ekim 2019

Minik armadillo Armin’in bir derdi var. O büyümek, kocaman olmak istiyor. Neyse ki Armin’in bu dileğini gerçekleştirebilecek biri yaşıyor ormanda: İltifatlarıyla tanınan Pohpoh kuşu.

Pohpoh kuşunun övgüleriyle şiştikçe şişiyor Armin ve koca bir armadilloya dönüşüyor.

Peki Armin, koca bir armadillo olunca aradığı mutluluğu buluyor mu?

Gözde Aral Ocak’ın kaleme aldığı Bir Armadillo Hikâyesi, hepimize tanıdık gelecek bir arayışı anlatıyor; olduğumuzdan farklı biri olmak istediğimiz zamanların hikâyesi bu.

Öz saygı, öz sevgi, kendine güven, mütevazılık gibi çok önemli konulara değinen Bir Armadillo Hikâyesi, çocukların çok sevdiği Ceyhun Şen’in renkli bir rüyayı andıran illüstrasyonlarıyla canlanıyor.

Yazar

Gözde Aral Ocak

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu Gözde Aral Ocak, 2005 yılında çocuklarla oynamayı kendine iş edinmiş bir Drama öğretmeni. Yaratıcı Drama Yüksek Lisans tezi vesilesiyle 2013’te kurumsal eğitime geçti. Oğlu Can’ın doğumunun ardından, çok özlediği çocuklara cümleleriyle dokunma hayaliyle ilk kitabı Bir Armadillo Hikayesi’ni kaleme aldı.

Çizer

Ceyhun Şen

1986’da Bursa’nın İnegöl ilçesinde doğdu. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden mezun olduğu 2009 yılından bu yana çocuk dergileri, kitapları, çizgi filmler için resimleme yapıyor. Kirpi ve Sergi, Gün Bey’in Penceresi gibi pek çok çocuk kitabının çizeridir.