Çıplak Ayaklılar Orkestrası

Açıklama

Çıplak Ayaklılar Orkestrası

“İşte Çıplak Ayaklı Çocuk şu kundaktaki, doğduğundan beri kimse ayaklarına bir şey giydiremedi! Ailesi neler yaptı, ne numaralar denedi, ama o, bu huyundan bir türlü vazgeçmedi.”

Özge Bahar Sunar

Yazan: Özge Bahar Sunar

Çizen: Çağrı Odabaşı

Editör: Eda Doğançay ve Özge Akkaya

32 sayfa

4+ yaş

22 x 22 cm

ISBN:

978-605-80389-6-7

1.Baskı: Mart 2020

Çıplak Ayaklı Çocuk, ayakkabı giymeyi hiç sevmezdi.
Her yere çıplak ayaklarıyla gider,
her işi çıplak ayaklarıyla yapardı.
En iyi yaptığı şey ise şarkılar söylemekti.

Ama sonra işler bir anda karışıverdi.
Konser günü gelip de,
tüm orkestra gibi ayakkabılarını giyince,
en iyi bildiği şeyi unutuverdi…
Şarkı söylemeyi.

Çıplak Ayaklılar Orkestrası, bir çocuğun kendi gibi olmayı seçmesi üzerine umut dolu bir hikaye.

Yazar

Özge Bahar Sunar

1981 yılında Sakarya’da doğdu. 2004’te Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. 2011’de Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. On iki yıllık öğretmenlik hayatında okul gazeteleri, dergileri ve internet sitelerinde yazılar yazdı; tiyatro, dans ve daha birçok etkinlikte çocuklarla beraber çalıştı. Uzun yıllar boyunca çocuk kitapları dünyasına girmenin ve hikayelerini çocuklarla paylaşmanın hayalini kurdu. İlk kitabı 2017 yılında çıktı. 10’un üzerinde kitap yayımlayan Sunar’ın kitapları pek çok dile çevrildi.

Çizer

Çağrı Odabaşı

1987 yılında dünyaya geldi. Kendi yazıp resimlemiş olduğu Yalnız Panda kitabı da dahil olmak üzere, resimlemiş olduğu kitaplarından bazıları İngilizce, Fransızca, Çince ve Arapça dillerine çevrildi. 2019 yılı Aydın Doğan Vakfı Ulusal Çocuk Kitabı İllüstrasyon Başarı Ödülü, 2021 Brightness Mag. sergileme ödülleri sahibidir. Kendi kitaplarında, çocukların sosyal yaşama dahil olurken karşılaştıkları belirli konuları, yine onların gözünden okur ile buluşturmayı amaçlıyor. Son dönemde geleneksel teknikle ürettiği illüstrasyon çalışmalarına ağırlık verdiği projelerine, İstanbul’da devam etmektedir.