Dümtek Necmi’nin Muhteşem Hikayesi

Açıklama

Dümtek Necmi'nin Muhteşem Hikayesi

Dümtek Necmi’nin Muhteşem Hikayesi

Geçmişte benden iyi ritimciler olmuştur, gelecekte de olacaktır. Ama Boğaz’daki yalıda öğrendiğim gibi, önemli olan bugün. Ancak bugünü hissederek hem müziğin hem hayatın ritmini yakalayacağımı biliyorum…

Özge Akkaya

Yazan: Özge Akkaya

Çizen: Gözde Eyce

Editör: Eda Doğançay

48 sayfa

7+ yaş

13 x 19,5 cm

ISBN: 978-605-80389-5-0

1.Baskı: Aralık 2020

Kimler Dümtek Necmi’yi tanıyor? Bilmeyenler için hemen söyleyelim; o gelmiş geçmiş en iyi ritim ustası. Temizses Müzik Evi’nde yetişmiş efsanevi darbuka virtüözü. Peki Ali’yi tanıyor musunuz? O da Dümtek Necmi’nin en büyük hayranı. Bu ikilinin yolu, bir gün Ali’nin eskici Ekrem amcanın arabasında bulduğu bir mektup sayesinde kesişir ve Ali, daha önce hiç bilmediği zamanlar, insanlar ve duygularla tanışır.

Dümtek Necmi’nin muhteşem hikâyesini bu mektup sayesinde öğrenen Ali, bir daha asla yaz tatillerinde sıkılmayacak, hayatın ritmini kaçırmayacak ve darbukayı elinden hiç ama hiç bırakmayacaktı…

Dümtek Necmi’nin Muhteşem Hikâyesi, sadece Dümtek Necmi’nin değil, aynı zamanda bir müzik enstrümanı sayesinde anda kalarak “şimdi”yi tüm duyularıyla deneyimlemeyi öğrenen Ali’nin de hikâyesi.

Yazar

Özge Akkaya

Özge Akkaya 1986 yılında İstanbul’da doğdu. Sainte Pulcherie Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nde lisans eğitimi aldı. 2011-2016 yılları arasında National Geographic Türkiye dergisinde editör olarak çalıştı. Fransızca ve İngiliceden kitaplar çevirdi. 2017 yılında yayıncı ortağı Eda Doğançay ile birlikte Paraşüt Kitap’ı kurdu. Kuzey Ormanında Bir Gece adlı kitabın yazarı.

Çizer

Gözde Eyce

Gözde Eyce çizim alanında kendi kendini yetiştirmiş freelance bir illüstrasyon sanatçısı. Pastel boyayı eline aldığından beri çiziyor, ancak profesyonel olarak bunu son birkaç yıldır yapıyor.  Çizim stilini ise gerçeklikten uzak ve kusurların da güzel olabileceğini gösteren bir şekilde yaşadığımız dünyadan esinlenerek geliştirmiş. Eşi ve köpeğiyle Hollanda’da yaşıyor. Çoğunlukla çocuk kitabı illüstrasyonları, editoryal illüstrasyonlar ve özel projeler yapıyor.