Kedilerin Kayıp Adası Kedunya

Açıklama

Kedilerin Kayıp Adası Kedunya

“Baget, Mırrlana’ya pencereden aşk şarkıları mırıldandı, akşam yemeğini yedi, Petrovlara gırladı ve endişe edecek hiçbir şeyi olmadığını düşündü. Ama yanılıyordu.”

Anna Starobinets

Kedilerin Kayıp Adası Kedunya
Kedilerin Kayıp Adası Kedunya

Özgün adı: Котлантида

Yazan: Anna Starobinets

Çizen: Ali Çetinkaya

Çeviren: Eda Doğançay

Editör: Özge Akkaya

120 sayfa

9+ yaş

13 x 19,5 cm

ISBN: 978-605-68124-0-8

1.Baskı: Ocak 2018

Yaşadığı binanın on ikinci katından sokakları izleyen, sıradan bir ev kedisi Baget…

Günün birinde, sokaklarda yaşayan güzel mi güzel bir tekire gönlünü kaptırıyor. Ama hiç kolay değil Mırrlana’nın kalbini kazanmak. Baget’in geçmişe yolculuk edip atalarının kayıp diyarı Kedunya’ya gitmesi ve kedilere dokuz can veren çiçeği getirmesi gerekiyor.

Baget’in işi zor. Sokakların asi delikanlısı kara kedi Kara’nın sinsi planlarıyla mücadele etmek ve kedilerin kaderini belirleyecek bir yolculuğu başarıyla tamamlamak zorunda.

Mizahi anlatımıyla okurunu heyecan dolu bir kedi mitine ortak eden Kedilerin Kayıp Adası Kedunya, bugün şehirleri yuva edinmiş kedilerin dünyasının kapılarını aralıyor.

Yazar

Anna Starobinets

1978 yılında Moskova’da doğdu. Tüm yaşamı kelimelerle iç içe geçti. Gazeteci, senarist ve yazar olarak kariyerine devam eden Starobinets genelde yetişkinler için yazıyor. Kedilerin Kayıp Adası Kedunya ise yazarın çocuklar için kaleme aldığı ilk roman.

Çizer

Ali Çetinkaya

Resim, illüstrasyon ve çizgi roman alanında çalışmalar üreten Ali Çetinkaya Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Bologna Güzel Sanatlar Akademisi’nde illüstrasyon ve çizgi roman eğitimi aldıktan sonra geleneksel resim anlayışının yanı sıra bu alanlarda da üretimini sürdürdü. Ot, Otlak, Sabitfikir gibi dergilerde çizim çalışmalarını sürdüren sanatçı bazı edebi eserleri grafik roman şeklinde yeniden üretti. Bunların yanı sıra çocuk kitapları ve dergilerini de illüstrasyon çalışmalarıyla renklendirdi.