Kraker Kız

Açıklama

Kraker Kız

“Sen de herkes kadar diğerlerinden farklısın. Sen nasıl onları merak ediyorsan, onlar da seni merak ediyor.”

Hazal Uzuner

Yazan: Hazal Uzuner

Çizen: Kübra Teber

Editör: Eda Doğançay ve Özge Akkaya

Son Okuma: Büşra Tarçalır

Tasarım: Betül Çağlayan

56 sayfa

6+ yaş

13 x 19,5 cm

ISBN: 978-605-68124-5-3

1.Baskı: Aralık 2018

Farklı olmaya dair hem çok tanıdık hem kendine özgü bir hikâye…

Bu hikâyede, kocaman bir krakeri andıran Kraker Kız ve çilek reçeliyle kaplı Reçel ile tanışacaksınız.

Onların öyküsü, herkesten farklı olduğu için çoğu zaman yalnız kalan Reçel ile Kraker Kız’ın tanışmasıyla başlıyor. İkisinin de hayata bakışını değiştirecek ve de koca bir mahalleyi şaşırtacak kadar sürprizli bir arkadaşlık hikâyesi yazılıyor aralarında.

Kraker Kız, okurları bol bol heyecan, bir sürü hayal, birkaç kraker kırıntısı ve birkaç reçel damlasıyla tatlanmış bir arkadaşlığa ortak olmaya davet ediyor.

Çocuklara, farklılıklara karşı anlayış ve hoşgörü göstermenin, hem kendinin hem de başkalarının duygularının farkında olmanın önemini anlatıyor.

Yazar

Hazal Uzuner

1989 yılında Trabzon’da doğdu. Annesinin öğretmen olması nedeniyle önce Trabzon’da sonra İstanbul’da okudu. Marmara Üniversitesi Spor Akademisi’nden mezun oldu. Ancak zamanla asıl istediğinin edebiyat olduğunu anladı, şimdi sosyoloji okuyor. Dinozor Çocuk’ta hem editör olarak çalışıyor hem de çocuk kitapları yazıyor. Dünyamıza Ne Olmuş (2018) adlı çocuk kitabının yazarıdır.

Çizer

Kübra Teber

1991 yılında Samsun’da doğdu. Samsun İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi ve ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç mimarlık bölümünde okudu. Çeşitli mimari projelerde iç mimar olarak çalıştı. Bazı reklam ve TV dizilerinde ise sanat yönetmeni yardımcılığı yaptı. Çocuk Kitapları resimledi. Hala çocuklar için resimler çizmeye devam ediyor.