Kuzey Ormanında Bir Gece

Açıklama

Kuzey Ormanında Bir Gece

“Korku korktuğunu fark edince yok olur. Korktuğunu fark etmene ancak bir dost yardımcı olur. Dostuna elini uzat ki çekip çıkarsın seni. İhtiyacın olan tek şey cesaret.”

Özge Akkaya

Yazan: Özge Akkaya

Çizen: Mavisu Demirağ

Editör: Eda Doğançay

56 sayfa

8+ yaş

13 x 19,5 cm

ISBN:978-605-68124-3-9

1.Baskı: Temmuz 2018

Güneşli köyde gün, her zamanki gibi başlamıştı…

Ama o gün, diğerlerinden çok farklı olacaktı. Davetsiz misafirler adım adım köye yaklaşıyordu. Güneşli köyün sakinleri ise başlarına geleceklerden habersizdi.

Bildikleri tek bir şey vardı, o da İnsan Hırsızları ne zaman bir köye ayak bassa, sakinleri sır olup giderdi başka diyarlara. Bir tek Tormi farkındaydı. Bir tek o bir arada kalmanın nasıl mümkün olduğunu biliyordu…

Kuzey Ormanında Bir Gece, Güneşli köy sakinlerinin odalarla dolu bir koridorda ilerleyerek dayanışmaya giden yolu keşfettiği, heyecan dolu bir serüven.

Yazar

Özge Akkaya

Sainte Pulcherie Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi
Tarih Bölümü’nde lisans eğitimi aldı. 2011-2016 yılları arasında National Geographic dergisinde editör olarak çalıştı, Fransızca ve İngilizceden kitaplar çevirdi. 2017 yılında yayıncı ortağı Eda Doğançay ile birlikte Paraşüt Kitap’ı kurdu.

Çizer

Mavisu Demirağ

1993 yılında İzmir’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Moda Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. Kitap illüstrasyonlarına yöneldi. Çocuk kitapları ağırlıklı olmak üzere yayınevleri, çeşitli ajanslar ve dergiler için illüstrasyonlar yapmaktadır.