Okulun En Tuhaf Kızı

Açıklama

Okulun En Tuhaf Kızı

“Çobanyıldızı Okulu’nda çok tuhaf çocuklar vardı. Kafasının üzerinde dans edebilenler, on sekiz dilde okuyup yazabilenler, canlı elma kurdu koleksiyonu yapanlar ve daha kimler kimler! Ama şüphesiz ki, Çimen okulun en tuhaf kızıydı.”

Zeynep Alpaslan

Yazan: Zeynep Alpaslan

Çizen: Berk Öztürk

Editör: Özge Akkaya ve Eda Doğançay

Tasarım: Betül Çağlayan

104 sayfa

9+ yaş

13 x 19,5 cm

ISBN: 978-605-68124-8-4

1.Baskı: Nisan 2019

Her şey Çimen’in eski bir konağa taşınmasıyla başlar…

Çimen yeni odasında eşyalarını yerleştirirken, köşede saklı bir bisküvi kutusu bulur. Bu kutunun içinde, onu 1962 yılına götürecek bir çay fincanı vardır.

Çimen, 1962’de kendi odasında yaşayan Yağmur’la işte böyle tanışır. Müziğe, Bob Dylan’a ve edebiyata duydukları tutku sımsıkı bağlar onları.

Okulun En Tuhaf Kızı, okurları Dylan’ın büyülü şarkılarıyla 60’lı yıllara götüren, zaman ve mekanın ötesinde bir dostluk hikâyesi.

Konular

Arkadaşlık, Müzik, Edebiyat, Farklılık, Zaman Yolculuğu

Yazar

Zeynep Alplaslan

1983’te İstanbul’da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi’nin ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. Öykü, roman, şiir, karikatür alanında eserler verdi. Tokyo (2018) isimli ilk çocuk romanı KYÖV Çocuk Edebiyatı ödülünü kazandı. Zeynep kedisi Pogo’yla birlikte İstanbul’da yaşıyor ve her gün Mini Melankolikler isimli çizgi bantı yazıp çiziyor.

www.zeynepalpaslan.com

Çizer

Berk Öztürk

1988’de İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü mezunu. Nasıl başladığını bile hatırlayamadığı kadar uzun süredir çiziyor. Özellikle bir cevap vermesi istendiğinde, kendini bildi bileli çizdiğini söylüyor.Uzun süredir illüstrasyon yapmasına rağmen, son üç yıldır çocuk kitabı resimlemeye ağırlık veren Berk, pek çok çocuk kitabı resimledi ve resimlemeye devam ediyor.