Ormanın Şarkısı

Açıklama

Ormanın Şarkısı

“Rüzgârlı günlerde, ağaçların yanından geçerken duyduğunuz o ses, size hışırtı gibi gelebilir. Ama dikkatlice dinlerseniz, bu hışırtıların aslında bir şarkı olduğunu fark edebilirsiniz.”

Selda Yaşar

Yazan: Selda Yaşar

Çizen: Fethi Yılmaz

Editör: Eda Doğançay ve Özge Akkaya

Tasarım: Betül Çağlayan

40 sayfa

7-9 yaş

22 x 22 cm

ISBN: 978-605-80389-1-2

1.Baskı: Aralık 2019

Uçsuz bucaksız topraklarda, tek başına yaşayan bir ağaç varmış… Hayvanlarla ve rüzgarla dost olsa da hep bir özlem taşırmış içinde. Dallarına başka dalların değdiğini hayal eder, yavru hayvanların sakarlıklarına diğer ağaçlarla birlikte gülmek istermiş. Tek başına yaşayan ağaç, hiç görmediği ormanı özlermiş…

Ormanın Şarkısı’nda, yalnız bir ağacın yeni bir yuvaya kavuşma hikayesini okuyacaksınız. Doğanın bir sesi, hatta bir şarkısı olduğunu hissedecek ve ona kulak vereceksiniz.

“Rüzgârlı günlerde ağaçların yanından geçerken yaprakların hışırtısını duyuyorsunuz, değil mi? Dikkatlice dinlerseniz, bu hışırtıların aslında bir şarkı olduğunu fark edebilirsiniz: Ormanın şarkısı…”

Yazar

Selda Yaşar

1986 yılında Kayseri’de doğdu. Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. 2009 yılından beri Ankara ve İstanbul’da çeşitli okullarda görev yaptı. Hâlen Beyoğlu’nda bir devlet okulunda sınıf öğretmenliği yapan yazar, bir taraftan Sosyoloji dalında lisans eğitimine devam ediyor. Ağaçlara, gökkuşağına, güneşli yağmurlara ve sınırsız düşler kuran çocuklara hayranlık duyuyor.

Çizer

Fethi Yılmaz

1981 yılında Antalya’da doğdu. Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü bitirdikten sonra Sanat Eğitimi üzerine Yüksek Lisans yaptı. Eğitimci ve illüstratör olarak İstanbul’da yaşamaya devam ediyor. Çocukları anlamaya, onlar gibi yalın olmaya çalışıyor ve bu amaçla çocuk kitapları resimliyor.