Rüya Bakanlığı

Açıklama

Rüya Bakanlığı

“Biz ışık istiyoruz, renkleri, rüzgârları istiyoruz, biraz hareket, biraz umut istiyoruz.”

Anne Loyer

Rüya Bakanlığı
Rüya Bakanlığı

Özgün adı: Le Ministère du Rêve

Yazan: Anne Loyer

Çizen: Leïla Brient

Çeviren: İlksen Mavituna

Editör: Özge Akkaya

32 sayfa

5+ yaş

18 x 26 cm

ISBN: 978-605-68124-2-2

1.Baskı: Şubat 2018

Üç ilham verici afacan dünyanın çok sıkıcı olduğuna karar veriyor ve dünyayı daha eğlenceli bir yer haline getirmek için bir plan yapıyor. Konuşmayı, düşünmeyi çok iyi biliyor bu üçlü. Ve Cumhurbaşkanıyla paylaşmayı düşündükleri yepyeni bir fikirleri var: Bir ‘Rüya Bakanlığı’ kurmak!

Bu bakanlığın, kapıları, tavanı ve duvarları yok! Sınırları olmayan bir bakanlık bu! Sonsuzluğa açılan bir bakanlık!

Cumhurbaşkanını ikna etmek kolay değil. Ona göre hayal kurmak bir ‘saçmalık.’ Ama bu üç kafadar kararlı, kaybedecek vakitleri yok…

Yazar

Anne Loyer

1969 yılında doğdu. 15 yıllık gazetecilik kariyerinin ardından artık kendi hikâyelerini anlatmak istediğini fark edince çocuk edebiyatına duyduğu tutkuyla bu alana yöneldi. Loyer, bugün Fransa’nın güneyindeki Cantal’da iki çocuğu ve eşiyle yaşıyor, bir yandan da yeni kitaplar kaleme almaya devam ediyor.

Çizer
IMG_2701_sRGB

Leïla Brient

Süper kahramanlarla çevrili bir kariyer, ejderha terbiyeciliği veya uzay arkeolojisi alanları arasından hangisini seçeceğine bir türlü karar veremeyen Brient, sonunda kendini çok daha büyük bir maceranın içinde bulmuş: Çocuk edebiyatı! Renklerle hayat verdiği kitaplar sayısız. Brient aynı zamanda çocuk kitaplarına ayrılmış bir blog yazarı.