Yağmuru Seven Adam

Açıklama

Yağmuru Seven Adam

Yağmurlu bir gün.

Bir yağmur bulutu.

Ve yağmuru seven bir adam.

Kurgulayan ve Resimleyen: Ekin Büyükşahin Pöğün

Editör: Özge Akkaya ve Eda Doğançay

Tasarım: Betül Çağlayan

48 sayfa

4+ yaş

22 x 22 cm

ISBN: 978-605-68124-6-0

1.Baskı: Mart 2019

Şehirdeki insanın doğayla ilişkini anlatan Yağmuru Seven Adam, ressam Ekin Büyükşahin Pöğün’ün resimlediği sessiz bir kitap. İçinde hiç metin bulunmayan bu sessiz kitap, okurlara sözcüklerin değil, resimlerin, renklerin gücüyle sesleniyor. Resimlerle harekete geçen hayal gücü ise tek bir kitabın içinde sayısız hikaye bulabiliyor.

Pöğün’ün dingin bir rüyayı andıran resimleriyle her okur kendi hikayesini bulacak, Yağmuru Seven Adam ise kendi yağmur bulutlarını…

Ressam

Ekin Büyükşahin Pöğün

1985 yılında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, viyola sanat dalından 2008 yılında mezun oldu. İlerleyen senelerde Başkent Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon Sertifika Programı’nı tamamladı. Lise ve lisans eğitimi süresince, müzik çalışmalarının yanında fotoğrafçılık ve resim ile ilgilendi. Mezuniyeti sonrasında beş yıl boyunca profesyonel olarak fotoğrafçı, müzik öğretmeni ve serbest sanatçı olarak çalıştı. 2013 yılında İstanbul’a yerleştikten sonra ise resim ve illüstrasyona odaklanmaya karar verdi. İşleri birçok yayında yer aldı. İstanbul Moda’da kurduğu atölye düzenini 2018 başında İzmir’e taşıdı, çalışmalarına Urla’daki atölyesinde devam ediyor.